Kontaktu forma

Fiksācijas elementi – skavas jeb žņaugi

Lai nodrošinātu savienojuma drošību pret pēkšņiem pārrāvumiem un uzturētu ciešāku detaļu sasaisti, nepieciešami papildus fiksācijas elementi – skavas jeb žņaugi. Katram šķidruma veidam un spiediena lielumam nepieciešams noteikts fiksācijas elements. Tāpēc svarīgi saprast visas prasības, lai izdarītu gan ekonomiski izdevīgu, gan efektīvu fiksācijas metodi.

Skava “TORRO”– lēta un universāla skava, ar kuru var nostiprināt jebkuru šļūteni vai cauruli. Viegli pielāgojama dažādiem šļūteņu diametriem, jo izmēru fiksē ar nelielu skrūvi. Lai arī pietiekoši lietderīga ikdienā, lielāka spiediena gadījumā, nepieciešams izvēlēties drošāku versiju.

GBS fiksācijas skava – nopietnāka skava, kas iztur lielāku slodzi. Trūkums – neliela izmēra pielāgojamība, jo to nosaka skrūves lielums. Parasti to izvēlas, ja ir paredzams lielāks darba spiediens. Viegli uzstādāmas gan manuāli, gan izmantojot dažāda veida standarta instrumentus.   

Dubulto-trīskāršo skrūvju skava – ja ir nepieciešama izturīga skava, kuras pielāgojamība ir plašāka, izmanto divkāršo vai trīskāršo skrūvju versiju, kas paplašina iespējas, pielāgot skavu šļūtenes diametra lielumam. Skavu var viegli uzstādīt un pievilkt pie šļūtenes izmēra ar skrūvēm, veidojot ciešu un stipru savienojumu.

NORMA CONNECT Savilcēji